LotyOnline.pl

Tanie latanie

Twoje centrum biletów lotniczych
Home » Linie lotnicze » Tanie linie lotnicze » Ryanair

RyanairRyanair - irlandzkie tanie linie lotnicze w siedzibą w Dublinie. Głównym portem linii jest lotnisko Stansted w Londynie. Jest największym europejskim tanim przewoźnikiem w Europie. Obsługuje około 729 tras w całej Europie i Afryce Północnej. Linię charakteryzuje szybki wzrost dzięki deregulacji sektora lotniczego w 1997 roku.

Ryanair został założony 1985 roku przez: Christy Ryan, Liam Lonergan, Tony Ryan. Linie rozpoczęły działalność z 15 osobowym samolotem turbośmigłowym latającym między Waterford i Londynem (Gatwick). Miało to na celu przełamanie monopolu British Airways oraz Aer Lingusa na trasie Londyn - Irlandia. W 2000 roku linia uruchomiła swoją stronę internetową. Początkowo stanowiło to mało istotny kanał sprzedaży biletów z czasem w wyniku cięcia kosztów prawie 100% rezerwacji dokonywanych jest przez www.ryanair.com.

W 2001r. Ryanair otworzył nowy węzeł na lotnisku w Brukseli (South Charleroi Airport). Pożniej tego roku linie złożyły zamówienie na nowe Boeingi 737-800, któe mają być dostarczone do 2010 roku.


wyszukiwarka połączeń do góry
Tanie latanie
U nas znajdziesz najkorzystniejsze połączenia lotnicze. Codziennie aktualizujemy promocje zarówno tanich linii lotniczych jak i regularnych. Naszym hasłem przewodnim jest: Tanie Latanie!
© Tanie latanie - LotyOnline.pl 2008-2019
Powered by: simk.pl