LotyOnline.pl

Tanie latanie

Twoje centrum biletów lotniczych
Home » Linie lotnicze » Tanie linie lotnicze » Norwegian

NorwegianNorwegian, Norwegian Air Shuttle - tani przewoźnik lotniczy, operujący głównie na trasach w Norwegii, oraz na liniach łączących Norwegię z innymi portami Europy. Boeing 737-300 na lotnisku w Alta w 2005(ozn. LN-KKP, na stateczniku portret Kirsten Flagstad, później statecznik przemalowano i portret usunięto) Boeing 737-300 na lotnisku w Alta w 2005 (ozn. LN-KKP, na stateczniku portret Kirsten Flagstad, później statecznik przemalowano i portret usunięto)

Operują samodzielnie od roku 2002, konkurując z największym przewoźnikiem skandynawskim - SAS. Siedziba firmy mieści się w Fornebu na peryferiach Oslo, lotniskiem macierzystym jest port lotniczy Oslo-Gardermoen, prócz niego operuje z dwóch pomocniczych hubów lotniczych: w Bergen (Flesland) i na warszawskim Okęciu. Udział w rynku przewozów szacuje się na 13%[potrzebne źródło] (w 2005 linie przewiozły około 3,3 mln osób). Linie Norwegian w swoim logo umieszczają napis będący ich linkiem internetowym - norwegian.no (wykupioną mają zarówno domenę norwegian.no, jak i norvegian.no). Samoloty malują w kolorystyce czerwono-białej: czerwony przód samolotu i szczyt statecznika pionowego, na większości samolotów z wymalowanymi portretami znanych Norwegów na tym stateczniku. Obecnie (przełom 2006/2007) linie dysponują dwudziestoma dwoma (wszystkie prócz dwóch w leasingu) Boeingami 737-300 po 148 miejsc pasażerskich w każdym.

Linie norwegian.no obsługują także połączenia z polskich portów lotniczych w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i we Wrocławiu.


wyszukiwarka połączeń do góry
Tanie latanie
U nas znajdziesz najkorzystniejsze połączenia lotnicze. Codziennie aktualizujemy promocje zarówno tanich linii lotniczych jak i regularnych. Naszym hasłem przewodnim jest: Tanie Latanie!
© Tanie latanie - LotyOnline.pl 2008-2019
Powered by: simk.pl