LotyOnline.pl

Tanie latanie

Twoje centrum biletów lotniczych
Home » Linie lotnicze » Tanie linie lotnicze » easyjet

easyjeteasyJet - tania linia lotnicza z siedzibą w Londynie (Luton Airport). Jest jedną z największych tanich linii latających w Europie. Świadczy połączenia krajowe (Wielka Brytania) oraz międzynarodowe. Podobnie jak Ryanair - największy konkurent easyJet - firma dynamicznie się rozwijała od momentu utworzenia w 1995 roku. Rosnący popyt konsumentów na tanie podróże lotnicze umocnił pozycję easyJet. Linia lotnicza obecnie posiada 166 samolotów w 20 bazach w całej Europie.

easyJet jest dobrze znaną marką w Wielkiej Brytanii głównie ze względu na serial emitowany w ITV oraz charyzmatycznego założyciela Steliosa Haji-Ioannou.

Linia została założona 18 października 1995 roku i rozpoczęła działalność 10 listopada 1995 roku. Początkowo loty obsługiwały dwa dzierżawione Boeing 737-200. Po otrzymaniu certyfikatu operatora lotniczego easyJet mógł zakupić własne maszyny. Pierwsze połączenia lotnicze operowały na dwóch trasach: z Londynu (Luton) do Glasgow i Edynburga.


wyszukiwarka połączeń do góry
Tanie latanie
U nas znajdziesz najkorzystniejsze połączenia lotnicze. Codziennie aktualizujemy promocje zarówno tanich linii lotniczych jak i regularnych. Naszym hasłem przewodnim jest: Tanie Latanie!
© Tanie latanie - LotyOnline.pl 2008-2019
Powered by: simk.pl