LotyOnline.pl

Tanie latanie

Twoje centrum biletów lotniczych
Home » Linie lotnicze » Tanie linie lotnicze » airberlin

airberlinairberlin - jest drugą co do wielkości linią lotniczą w Niemczech (po Lufthansie). Siedziba linii znajduje się w Berlinie. airberlin świadczy połączenia do wakacyjnych lokacji Morza Śródziemnego, Wysp Kanaryjskich, Afryki Północnej, jak również do głównych miast europejskich z 20 niemieckich lotnisk. Główną bazą jest Berlin Tegel International Airport z węzłami w Duseldorf International Airport oraz Norymberdze i Monahium.

W 2006 roku Air Berlin zadebiutował na giełdzie we Frankfurcie zdobywając fundusze ze sprzedaży akcji na dalszy rozwój oraz nowe samoloty. Później w 2006 roku Air Berlin nabył 100% udziałów w dBA. W marcu 2007 roku przejęty została również niemiecka czarterowa linia lotnicza LTU International. airberlin posiada również udziały w przedsiębiorstwie lotniczym Niki oraz szwajcarskiej linii lotniczej Belair. Wszystko to doprowadziło do tego, że airberlin stał się czwartą co do wielkości linią lotniczą w Europie (pod względem ruchu pasażerskiego) - w 2006 roku z ich usług skorzystało 22,1 mln. pasażerów.


wyszukiwarka połączeń do góry
Tanie latanie
U nas znajdziesz najkorzystniejsze połączenia lotnicze. Codziennie aktualizujemy promocje zarówno tanich linii lotniczych jak i regularnych. Naszym hasłem przewodnim jest: Tanie Latanie!
© Tanie latanie - LotyOnline.pl 2008-2019
Powered by: simk.pl