LotyOnline.pl

Tanie latanie

Twoje centrum biletów lotniczych
Home » Linie lotnicze » Tanie linie lotnicze » Aer Lingus

Aer LingusAer Lingus - główna tania linia lotnicza Irlandii z macierzystym portem lotniczym położonym w Dublinie. Flota składa się z 41 samolotów obsługujących połączenia w Europie, Afryce oraz Ameryce Północnej. Aer Lingus zadebiutował na giełdzie 2 października 2006r. i obecnie 29,4% udziałów w spółce posiada Ryanair, a 25,4% jest własnością irlandzkiego rządu. Firma zatrudnia 4000 osób i w 2007 roku zanotowała 1,3 mld Euro przychodu. W 2007 roku z usług linii Aer Lingus skorzystało 9,3 mln pasażerów. Dewizą spółki jest hasło: "Enjoy your flight".

Aer Lingus posiada w swojej ofercie zarówno loty krótko jak i długo dystansowe. Połączenia europejskie zostały wybrane w taki sposób, żeby skutecznie konkurować z Ryanair-em. Łącznie jest ich 64 wliczając w to połączenia sezonowe. Zimą 2007 roku przewoźnik uruchomił 5 nowych tras: z Dublina do Kopenhagi, Helsinek, Bukaresztu, Agadir i Funchal oraz ponownie wprowadził loty do Londynu (Gatwick). Pod koniec lutego 2008 roku Aer Lingus ogłosił, że rozpoczyna pierwsze regularne loty z Irlandii do Bułgarii: do Burgas (sezonowo) oraz z Dublina do Sofii (od 26.10.2008r).

Połączenia długo dystansowe stanowią loty do Bostonu, Chicago, Los Angeles, Nowego Yorku, Waszyngtonu, Orlando oraz San Fransisco. W 2009r. Aer Lingus planuje zakup Airbusa tym samym poszerzy swoją długodystansową listę połączeń o Kapsztad, Toronto, Bankok, Singapur oraz Hongkong.

22 marca 2007r. Unia Europejska i USA podpisały porozumienie "otwarte niebo", które reguluje podróże lotnicze poprzez Atlantyk. Porozumienie pozwala europejskim linią na loty do dowolnego miasta w USA. Przyczyniło się to do uruchomienia przez Aer Lingus nowych połączeń 3 razy w tyg. do Orlando, San Fransisco oraz Waszyngtonu. 7 listopada 2007 roku irlandzka tania linia zawiesiła loty do Dubaju.


wyszukiwarka połączeń do góry
Tanie latanie
U nas znajdziesz najkorzystniejsze połączenia lotnicze. Codziennie aktualizujemy promocje zarówno tanich linii lotniczych jak i regularnych. Naszym hasłem przewodnim jest: Tanie Latanie!
© Tanie latanie - LotyOnline.pl 2008-2019
Powered by: simk.pl